STORSAN İÇ VE DIŞ CEPHE MOTORLU GÜNEŞ KIRICI SİSTEMLERİ


Firma 1982 yılında Galip Çakır tarafından kurulmuş olup, Ülkemizde mekanizmalı perdelerin olmadığı dönemde, İsveç - Danimarka - Almanya ve İngiltere den Dünya markalarının ürünlerini ithal ederek UPS ile kısa süre dilimlerinde Türkiye kullanıcılarına ulaştırmıştır.

  Sonralarında 1985 yılında ilk kez STOR PERDE imalatını başlatmış, bunu takiben, 1990 yılında ilk kez JALUZİ PERDE imalatını 1995 yılında ise AHŞAP PERDE sistemlerini kurarak, Türkiyede ilklerin öncüsü olmuştur.

  2000 yılında, yine Türkiye’de bir ilk olarak DIŞ CEPHE PERDELERİNİ üreterek, kısa sürede 9.000 ad. Uygulamayı aşıp, kalite ve başarı ilkeleri dahilinde birçok yurt içi - yurtdışında uygulamalı proje teslim etmiştir.
DIŞ CEPHE JALUZİ / BRİSOLEY GÜNEŞ KIRICI modelinde Dünyada ilk kez standart dışı bir kalite ile, 1 mm. Termikli ( sertleştirilmiş ) aluminyuma exre 4 kademe mukavemet kırımı ilave ederek, rüzgara ve darbeye dayanıklı hale getirip, Avrupanın en iyi ürününün üreticisi olmuştur. 

  İmalatının tümünde dış cephe hava şartlarına mukavim, tamamı paslanmaya karşı dirençli aksesuar kullanımının yanında, motorlarını ALMAN / GEİGER , nano teknoloji  ip ve mekanizma gruplarında ise İSVİÇRE / STOMA firması ürünlerini kullanarak, elde ettiği İS0 9001 - 0HSAS 18001 ve CE belgelerini tekrar tekrar yineleyerek, tescilli BRİSOLEY ürününü,  yine markası tescillenmiş STORSAN firma adı altında üretim, satış ve uygulama hizmetlerini devam ettirmektedir.

  Firmanın son hedefi, 36 yıllık kaliteli imalat ve kusursuz uygulama hizmetini devam ettirmek olup, kullanıcıların estetik ve şıklığın içine EN İYİ KALİTEYİ sakladığımızın farkında olmalarını bilmektir. 

  GALİP ÇAKIR
     (Kurucu)