STORSAN İÇ VE DIŞ CEPHE MOTORLU GÜNEŞ KIRICI SİSTEMLERİ


 Firma 1982 yılında Galip Çakır tarafından kurulmuş olup, Ülkemizde mekanizmalı perdelerin olmadığı dönemde, İsveç - Danimarka - Almanya ve İngiltere den Dünya markalarının ürünlerini ithal ederek UPS ile kısa süre dilimlerinde Türkiye kullanıcılarına ulaştırmıştır.

  Sonralarında 1985 yılında ilk kez STOR PERDE imalatını başlatmış, bunu takiben, 1990 yılında ilk kez JALUZİ PERDE imalatını 1995 yılında ise AHŞAP PERDE sistemlerini kurarak, Türkiyede ilklerin öncüsü olmuştur.

  2000 yılında, yine Türkiye’de bir ilk olarak DIŞ CEPHE PERDELERİNİ üreterek, kısa sürede 9.000 ad. Uygulamayı aşıp, kalite ve başarı ilkeleri dahilinde birçok yurt içi - yurtdışında uygulamalı proje teslim etmiştir.
DIŞ CEPHE JALUZİ / BRİSOLEY GÜNEŞ KIRICI modelinde Dünyada ilk kez standart dışı bir kalite ile, 1 mm. Termikli ( sertleştirilmiş ) aluminyuma exre 4 kademe mukavemet kırımı ilave ederek, rüzgara ve darbeye dayanıklı hale getirip, Avrupanın en iyi ürününün üreticisi olmuştur. 

  İmalatının tümünde dış cephe hava şartlarına mukavim, tamamı paslanmaya karşı dirençli aksesuar kullanımının yanında, motorlarını ALMAN / GEİGER , nano teknoloji  ip ve mekanizma gruplarında ise İSVİÇRE / STOMA firması ürünlerini kullanarak, elde ettiği İS0 9001 - 0HSAS 18001 ve CE belgelerini tekrar tekrar yineleyerek, tescilli BRİSOLEY ürününü,  yine markası tescillenmiş STORSAN firma adı altında üretim, satış ve uygulama hizmetlerini devam ettirmektedir.

  Firmanın son hedefi, 36 yıllık kaliteli imalat ve kusursuz uygulama hizmetini devam ettirmek olup, kullanıcıların estetik ve şıklığın içine EN İYİ KALİTEYİ sakladığımızın farkında olmalarını bilmektir. 

  GALİP ÇAKIR
     (Kurucu)

 

BRİSOLEY // MOTORLU DIŞ CEPHE HAREKETLİ GÜNEŞ KIRICILARDA, TÜRKİYE / STORSAN EN İYİ ÜRÜN TESCİLİNİ ALDI !

 *  Yıllardır Avrupa’da şerit aluminyumdan makinada mukavemet verilerek imalatı yapılan ve kırılganlığı nedeniyle aralardan güneş ışınını alan klasik GÜNEŞ KIRICILAR da devrim nitelikli imalatı TÜRK FİRMASI STORSAN gerçekleştirdi.
 *  1.1 mm. Kalınlığında ekstrüzyon çekim, termikli aluminyumdan üretilen lameller, rüzgara karşı 4 kademe mukavemet çizgisi ile darbelere  mukavemetini ikinci kez artırdı ve Avrupa’nın en iyi BRİSOLEY ünvanını tescilledi.
 *  36 yılın tecrübesi, 20.000 adet imalat ve montaj birikimi ile Avrupada’da birinci derecede tercih nedeni oldu.

 * Neden 1.1 mm.? Ve neden termikli aluminyum? Neden rüzgar mukavemeti?
   ——————————————————————————————————————————————————
   — Fiziki olarak dış cephede kullanılan bir ürünün 0.50 mm. oluşu ve üstelik termiklenmemiş, (sertleştirilmemiş) olması elbette mukavemet sağlamaz. Bu kullanıcının montajdan kısa bir zaman sonra rüzgardan etkilenen ince lamellerin değişkenlik arzederek zarar görmesi neticesinde ara boşluklardan ışık VE ISI alarak rahatsızlık yaratmakta ve doğal olarak ısıdan istenilen ölçüde koruyuculuk sağlayamamaktadır.

   — Bu nedenle, STORSAN / BRİSOLEY güneş kırıcıları BRİSOLEY markası altında tescillemiş, CE belgesi, FAYDALI MODELİ ve İSO 9001 - OHSAS 18001 belgeleri ile Avrupa’nın en iyi ürününü çıkararak , Kum fırtınasına karşı yıllar önce LİBYA / SURT havalimanı, Yüksek rüzgara karşı AŞKAABAT havalimanı uygulayarak başarısını tescillerken, Eylül 2019 yılında TAV - ANTALYA HAVALİMANI / DIŞ HATLAR terminallerini uygulamada tercih edilen firma olmuş ve projeyi üstlenmiştir.

   — Bu nedenle, Türk mimarlarımızın, makina mühendislerimizin, müteahhit ve konut sahibi kişi ve kurumların / Avrupanın bizi tercih eden seçkin mimar - müteahhitleri:  Almanya AVG GROUP - İsviçre ARMA GLOBAL - MANHAİM YÜKSEK KATLI BİNA - ve Berlin HARTMANN mbH projeleri gibi seçecekleri ürünün mutlaka 1 mm. Üzeri KALINLIK ve TERMİKLİ aluminyum olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir.

  --- Bunun en önemli nedeni sıcak iklimde kesinlikle klima ihtiyacını ortadan kaldırmak, soğuk iklimde ise, ısınma giderlerinden % 40 tasarruf sağlamak olacaktır.